Publikacje - Stowarzyszenie Służba Szalom Oświęcim

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Idź do spisu treści

Menu główne:

Publikacje

W SPRAWIE ZAKUPU PONIŻSZYCH PUBLIKACJI ORAZ CEN BARDZO PROSIMY O KONTAKT
E-MAILOWY LUB TELEFONICZNY.


 
W ostatnim czasie ukazała się książka Ricka Wienecke pt. „Ziarna na wietrze” wydawnictwa KOINONIA, nad którą objęliśmy patronat.
To opowieść o podróży autora, który jest kanadyjskim artystą rzeźbiarzem, a równocześnie obywatelem Izraela, o podróży w głąb cierpienia Żydów w czasie Holokaustu i męki Jezusa na krzyżu. Artysta jest twórcą cyklu rzeźb „Fontanna łez” przedstawiającego dialog cierpienia pomiędzy Holokaustem a ukrzyżowaniem, który znajduje się w mieście Arad w Izraelu, a jego replika w Brzezince nieopodal byłego obozu Auschwitz. „Ziarna na wietrze” to historia o tym, jak Bóg używa utalentowanego artysty, aby dzielić się ojcowskim sercem ze swoimi dziećmi.
Zachęcamy do zakupu książki w sklepie internetowym wydawnictwa KOINONIA pod adresem: www.koinonia.org.pl

POLECAMY
W ostatnim czasie ukazała się książka Dona Finto pt. „Twój lud moim ludem” wydawnictwa KOINONIA, nad którą objęliśmy patronat.
Książka Dona Finto jest punktem zwrotnym w objawieniu i zrozumieniu Bożych celów względem ludu, z którym zawarł wieczne przymierze, oraz względem innych narodów. Autor tłumaczy, a jaki sposób postawa biblijnej Rut może być wzorem dla każdego wierzącego w Jezusa Chrystusa.
Zachęcamy do zakupu książki w sklepie internetowym Wydawnictwa KOINONIA pod adresem: www.koinonia.org.pl

PRZEŻYLIŚMY, ABY OPOWIEDZIEĆ

Niezwykłe świadectwa Żydów ocalałych z Holokaustu zebrane i opracowane przez Miriam Harel, która jako polska Żydówka cudem przeżyła czasy II wojny światowej.

DWA NARODY JEDEN KRAJ

W książce tej autor pokazuje dylematy ludzi, którym przyszło dokonywać wyborów w obliczu zagrożenia życia. Przybliża też powszechne po II wojnie światowej zjawisko zrzucania własnej winy na barki innych.

Miriam Harel - Teraz Już możesz płakać

Pięć i pół roku, i osiem dni stałam koło mojego otwartego grobu.
Pamiętam strach, jaki mną owładnął, ten ogólny paraliż.
Razem ze mną stali wszyscy, których kochałam... i oni tam zostali.
W miejscu, gdzie pozostali, zostawiłam naszego Boga.
Ten, kto będzie czytał o moich przeżyciach, powinien wiedzieć, że jest to dokument tego, co się wydarzyło, napisany słowami prawdziwego zeznania, bez żadnej przesady… nie wszystko jestem w stanie opowiedzieć, bo na całym świecie nie istnieje taki język, który byłby zdolny wyrazić tą całą głębię zła i okrucieństwa, do jakiego nas wepchnęli mordercy z kraju kultury. Ja, która zostałam żywa, uważam, że moim świętym obowiązkiem jest opowiedzieć wszystko, co widziały moje oczy, oczy młodej dziewczyny…

Jest to wzruszająca i autentyczna opowieść autorki o czasach Holokaustu, które przeżyła jako młoda dziewczyna, córka sędziego rabinackiego z Łodzi.
Naszą najnowszą publikację będzie można nabyć już pod koniec lipca.
W sprawie zakupu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

PRZECIWSTAWIANIE SIĘ ANTYSEMITYZMOWI  - dr Howard Morgan

W swojej najnowszej książce dr Howard Morgan opisuje antysemityzm jako coś więcej niż tylko ludzkie zjawisko społeczne, ekonomiczne czy polityczne, które jest ukierunkowane na prześladowanie lub zagładę narodu żydowskiego. Antysemityzm przedstawiony jest tutaj jako demonicznie inspirowana strategia, aby zapobiec powtórnemu przyjściu Jezusa (Jeszui) Mesjasza.

"W moim domu" - Dr David Friedman 

Dr David Friedman mieszka w Jerozolimie. Był wykładowcą w College’u Biblijnym Studiów Żydowskich i Holokaustu w Izraelu.
Tę wyjątkową książkę dr Friedman napisał z perspektywy Żyda, który wielokrotnie odwiedzał nasz kraj, nie tylko ze względu na polskie korzenie swojej rodziny, ale też ze względu na liczne spotkania i konferencje, na które jest zapraszany jako wykładowca.
Treścią tej publikacji są wieloletnie przemyślenia na temat szczególnej relacji pomiędzy Polską a Izraelem, które związane są z ponad tysiącletnią wspólną historią naszych narodów.
Wierzymy, że książka ta będzie szczególną zachętą dla naszych rodaków, aby trwać w przyjaźni i dobrych relacjach z Izraelem.

"Liście Drzewa Oliwnego" Howard Morgan

W książce tej przedstawiona jest różnorodna tematyka: od relacji w Ciele Chrystusa po żydowskie korzenie wiary chrześcijańskiej. Publikacja ta niesie z sobą zarówno przesłanie prorocze jak i praktyczne. Skłania do przemyśleń i pomaga w podjęciu właściwych decyzji. Stanie się ona dla czytelników inspiracją w chodzeniu za Panem i da im praktyczną pomoc w „szukaniu najpierw Królestwa Bożego”.

Wznowienie

Izrael
zgorszenie, tajemnica, wyzwanie


Robert Währer odpowiada na najczęściej zadawane pytania odnośnie historii Izraela w Bożym planie zbawienia oraz dziejów ludzkości.

Kiedy krzyż stał się mieczem

Jest to książka, która zawiera szokujące dane pomijane w większości książek na temat chrześcijańskiej historii. Autor wyraźnie wskazuje na błędy teologii zastąpienia oraz sposób, w jaki to niebiblijne nauczanie odegrało kluczową rolę w niezliczonych rzeziach Żydów począwszy od wypraw krzyżowych, a skończywszy na holokauście. Krzyż
symbol Bożej miłości, dosłownie stał się mieczem.

Dlaczego czasy ostateczne?

Książka ta odkrywa Boży, proroczy plan dla Izraela i narodów. Nie jest to kolejna teoria przedstawiająca możliwy scenariusz Czasów Ostatecznych, lecz nauczanie solidnie oparte na Świętym Słowie Boga. Jest to też dogłębna analiza dotycząca proroczego znaczenia Izraela i związku pomiędzy nim a narodami.  

Budować czy burzyć
- Shlomo Hizak opisuje relacje chrześcijańsko-żydowskie
z historycznego i duchowego punktu widzenia.

Boży Włóczęga
- kolejna książka napisana przez Corrie ten Boom.
Jej akcja rozgrywa się już po II wojnie światowej i uczy ważnych lekcji z życia tej niezwykłej kobiety.

W obronie chrześcijańskiego Syjonizmu
- w książce tej autor David Pawson zachęca wszystkich chrześcijan do tego, aby zanim dokonają politycznej oceny konfliktu na Bliskim Wschodzie, gruntownie przestudiowali Słowo Boże, aby stamtąd zaczerpnąć wiedzę dotyczącą tego tematu

Izrael w Nowym Testamencie
- książka ta w niezwykły sposób przedstawia Nowy Testament w kontekście przyszłości narodu izraelskiego w Bożym planie zbawienia.

Walcząc z demonami nazizmu
- fascynujące świadectwo pastora Wernera Odera wyzwolonego z demonicznego wpływu nazizmu jego ojca oraz rodziny.

Wszystko dla Niego
- M. Basilea Schlink pokazuje miłość Jezusa oraz to jak w praktyczny sposób możemy doświadczyć jej na co dzień.

Nagrania z XVI konferencji „Z holokaustu do żywej nadziei”
MP3 z wszystkimi wykładami 25,- zł
DVD z poszczególnych wykładów (Willem J.J.Glashouwer 4 wykłady, Howard Morgan 3 wykłady, Dawid Friedman - 2 wykłady, Werner Woiwode 1 wykład, Hansjurgen Kitzinger - 1 wykład,  Roman Gaweł 1 wykład) cena za jeden wykład w formacie DVD 20,- zł
DVD z Modlitwą na miejscu selekcji 20,- zł
DVD z Wieczoru autorskiego W.J.J.Glashouwera 20,- zł
DVD ze świadectwem pracy na Ukrainie 20,-zł
CD Zdięcia z całości konferencji 15,- zł

Dlaczego Izrael? - Wznowienie
Świat doświadcza współczesnego cudu
po 2000 lat w diasporze, Żydzi powracają do Ziemi Obiecanej tak jak przepowiedziała to Biblia. W 14 odcinkowej serii lekcji Biblijnych Willem Glashouwer wyjaśnia, co Biblia mówi o Bożych planach odnośnie Żydów i pogan, Izraela i Kościoła oraz całego stworzenia. Uważa on, że tak zwany konflikt bliskowschodni to coś więcej niż tylko konflikt miedzy Izraelem, a Palestyńczykami. To, co często nazywa się konfliktem bliskowschodnim, tak naprawdę jest dowodem, że Bóg nie zapomniał o narodzie żydowskim i że Jezus wkrótce przyjdzie. Powrót i odnowienie narodu izraelskiego jest zarówno znakiem ostrzegawczym, jak i nadzieją dla świata i chrześcijan.


„Życie i wiara Corrie ten Boom”.
C.C. Carlton napisała  biografię Corie ten Boom, która w czasie II wojny światowej za ratowanie Żydów wraz z siostrą uwięziona została w obozie koncentracyjnym w Ravensbrük, z którego cudem została zwolniona. Za postawę miłosierdzia wobec Żydów cała jej najbliższa rodzina zapłaciła cenę życia. Pomimo tego Corrie ten Boom nadal pozostała głęboko wierząca i do końca życia podróżowała po świecie, świadcząc o Bożej miłości i wierności w jej życiu.

Poza książką „Bezpieczna kryjówka” która została wydana w latach osiemdziesiątych, biografia Corrie ten Boom jest pierwszą na polskim rynku publikacją tak szeroko ukazującą samą Corrie, początki jej rodziny oraz jej powojenną służbę.

Film DVD „ Wbrew wszystkim wrogom”,  - Nakład wyczerpany

który opowiada o  okolicznościach powstania państwa Izrael oraz przeciwnościach związanych z jego przetrwaniem. Izrael nie powinien istnieć dziś jako państwo. A jednak nie tylko istnieje, lecz również dobrze się rozwija mimo wszystkich przeciwności i okoliczności, które zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi i logice.  Ten jedyny w swoim rodzaju dokument fabularyzowany sięga ponad same wydarzenia związane z przetrwaniem Izraela zgłębiając przyczyny które, jak wierzą Izraelczycy za nim stoją. Nie wszyscy przypisują zwycięstwa militarne Bożej interwencji, ale wszyscy zgadzają się z tym, że przeciwności jakie Izrael przetrwał w ciągu burzliwego dwudziestego wieku zaprzeczają logicznemu rozumowaniu.


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego