Opis - Stowarzyszenie Służba Szalom Oświęcim

Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu
Międzynarodowe Centrum Pojednania
Idź do spisu treści

Menu główne:

Opis

Marsz Żywych
 
Zaproszenie na Marsz Żywych 2018
 
 
 
 
 
 

Reportaż z Marszu Żywych

 
 

W Jom Haszoah, czyli w Dzień Pamięci Holokaustu odbywa się coroczny Marsz Żywych. Dzień ten przypada najczęściej 27 dnia miesiąca Nissan. W tym to właśnie dniu wszyscy Żydzi pamiętają, czczą i okrywają się żałobą po sześciu milionach pomordowanych Żydów. Pamięć tamtych dni przywracana jest wciąż na nowo przywracana, aby kolejny Shoah już nigdy więcej nie miał miejsca. Jest to ważne szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to coraz częściej pojawiają się głosy - jedne podważające wiarygodność holokaustu, inne natomiast nawołują do dokończenia tego, co nie udało się zrealizować Hitlerowi.
To właśnie dlatego jako Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu jesteśmy włączeni w inicjatywę Marszu Żywych, którą realizujemy już od 20 lat.
Jako grupa „Przyjaciele Izraela z Polski". Maszerujemy razem z Żydami, którzy smucą się i rozpamiętują tę straszną tragedię, chcemy pokazać im nasza postawę solidarności z Izraelem, jako państwem i narodem, świadcząc, że pamiętamy o tych, którzy w tragicznie zginęli w holokauście.  

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego